Školní výlet 1. a 2. ročník

22. 5. 2023

16. května se uskutečnil prima školní výlet prvňáků a druháků v písecké Sladovně.

Z milevského nádraží jsme vyrazili  společně vlakem. Už tenhle dopravní prostředek byl pro mnohé velkým zážitkem. V Písku nás čekal nabitý program. Ve Sladovně jsme navštívili interaktivní výstavu ke 100. výročí narození autorky a ilustrátorky dětských knih Daisy Mrázkové. Výstavu plnou tajemna, obrazů a hledání pak vystřídalo naopak velmi impulsivní, hravé, veselé téma dalšího projektu - Laboratoř MĚSTO. Děti nadšeně spolupracovaly s paní lektorkou, výborně zvládly daná témata a odhalily mnoho dalších možností města.

Následovala prohlídka soch z písku na nábřeží Otavy a nutná zmrzlina, jako odměna pro všechny. Cesta vlakem zpět byla opět zážitkem, a přestože jsme cestou na vlak trochu zmokli, výlet se víc než vydařil.

Děkujeme všem, kteří nás podpořili, za výbornou organizaci a rodičům za dopravu dětí na nádraží!

Mgr. Lenka Pešičková, Mgr. Květa Průšová a děti