Soví škola a Ekolíni 2. třídy

15. 9. 2023
les ve škole

Sovičky 1. třídy povyrostly a  druhá třída, tedy Soví škola, letos obsahuje program zaměřený na zážitkovou pedagogiku, která by měla podle podmínek počasí probíhat především venku.

Aktivity proběhnou v místní krajině, především v lese a okolí naší školy.

Skřítci Eko a Eka zavedou malé Ekolíny do lesa, kde je seznámí se ztracenými skřítky. Společně budou zkoumat lesní zákonitosti a plnit úkoly, pomocí kterých se nakonec skřítci vrátí domů.

Projekt Les ve škole , škola v lese bude probíhat ve čtyřech celcích, v jednotlivých ročních obdobích. Plánujeme vytvořit lesní myšlenkovou mapu, kterou budeme aktuálně tvořit a doplňovat o nové poznatky, zkušenosti a dovednosti z přírody.

Doufáme, že se nám společně podaří skřítky z lesa vysvobodit. Těšíme se hlavně na zážitky z lesa! Učit se takto nové věci nás moc baví!!

Lenka Pešičková a malí Ekolíni druhé třídy