Sýrový raut

24. 5. 2023

Dne 23.5. jsme ve škole zažili gurmánský zážitek. Od firmy Bovys, která nám do školy 1x měsíčně dodává mléčné výrobky, jsme na 1. stupeň naší školy dostali bedýnku sýrů pro každou třídu.
Nejprve jsme si pustili motivační video, kde jsme zhlédli postup při práci v mlékárně a známá postava Bovýsek nám představila všechny typy sýrů k degustaci. Ochutnali jsme termizované sýry Žervé s pažitkou a s kapií a polotvrdý sýr pařený Kralevic a zrající Šuhaj.
Děti se obsluhovaly dle zájmu a chuti. A jak sýry chutnaly? Každý si oblíbil jiný druh.
„Mně nejvíc chutnal plátkový obyčejný sýr, ale ten druhý vůbec,“ reagoval Daniel. Naopak Lukáš upřednostnil sýr s dírkami. Kamila a Lucie ochutnaly ementál poprvé a byly příjemně překvapeny jeho chutí. Někteří si rádi namazali přírodní sýr na čerstvý rohlík z místní pekárny.

Veronika Hadáčková a Alena Brzková