Ukázka sokolnictví

22. 11. 2023
družina

Dne 14. 11. nás navštívil tým sokolníků - Mgr. Marcel Kosina, Zuzana Richtrová a Pavel Beran. Z důvodu bezpečnosti jsme využili prostory zahrady v mateřské škole. K vidění byli dravci, například raroh velký, raroh jižní, ostříž Alpomado, sokol stěhovavý, sokol Šahin, poštolka obecná, káně královská, káně Harrisova. Pan Kosina nám vysvětlil historii a funkci dravců v myslivosti, čím se každý dravec živí, odkud pochází, o každém druhu jsme se dozvěděli nové informace. Následovala názorná ukázka, Zuzka si oblékla sokolnickou rukavici a předvedla nám, že i dravec se dá vycvičit, káně létala, kam se Zuzka pohnula. Dravec plachtil těsně nad dětmi, tím větší zážitek z toho měly. Pak nám svou ukázku předvedl pan Kosina, přičemž měl stejný úspěch jako jeho kolegyně. Pan Beran nakonec zpestřil už tak zdařilý program seznámením s jeho fenkou NKO, které děti daly tu nejlepší mazlící péči. Ač nám počasí moc nepřálo, věříme, že si program všichni užili, získali jsme nové informace, novou zkušenost a vzpomínku a tímto bych ráda poděkovala panu Jiřímu Fišarovi z firmy BestHunting CZ, s.r.o. za sjednání krásné ukázky.

Lenka Demská Stiborová