Zima U soviček

31. 1. 2023
les ve škole

Malé sovičky v první třídě pokračují v programu pozorováním zimních změn v přírodě.

Hlavním zimním tématem byly změny stromů v naší školní zahradě. Opadaná lípa a další listnaté stromy nás přesvědčily, že se příroda opravdu uložila k spánku.

Dále jsme se zaměřili na ptačí krmítka a poznávání ptačích návštěvníků. Přilétají k nám hlavně sýkorky, zvonci, vrabci, kosi a brhlíci. Mají nejraději slunečnicová a maková semínka.

Za školou hnízdí stračí rodina. Často se dá pozorovat z oken třídy. Straku známe i z povídání se Zetíkem v hodinách českého jazyka. V hodinách prvouky a výtvarné výchovy jsme vyhledali co nejvíce informací o životě ptáků, zajímalo nás, jak vlastně létají, co umí, jak žijí, rozmnožují se, jak hnízdí a čím se živí. Kreslili jsme je a dokonce se snažili vymodelovat jejich těla. Do jara toho musíme ještě hodně objevit…S jarem zase všechno vypukne. Moc se těšíme na jarní výpravy.

Prvňáčci a Lenka Pešičková