Beseda s Michalem Brousilem

3. 5. 2024

Na besedu se žáky školy přijel 16. dubna 2024 Michal Brousil, profesionální hasič Hasičského záchranného sboru z Písku. Nejdříve besedoval se žáky 1. - 4. třídy, další hodinu se žáky 5. - 9. třídy. Michal Brousil je nejen strojník u Hasičského sboru v Písku, ale také železný hasič, člen CZECH TFA  TEAM. Je mistrem České republiky v roce 2017, 2019, mistrem světa 2019 v Číně, 2022 v Portugalsku a 2023 v Kanadě. Mistrem Evropy byl 2019 v Německu a 2023 ve Španělsku. Beseda žáky zaujala a Michal odpovídal na četné dotazy. Žák 9. třídy Lukáš Chochole k besedě říká :
"Dnes k nám do školy přijel trojnásobný mistr světa v hasičském závodě TFA Michal Brousil. Nejprve nám říkal, jak se dostal k práci hasiče. A poté, jak se dostal k závodům TFA. Závody TFA ho začaly bavit, a tak se v nich začal hodně zlepšovat. Závody TFA jsou opravdu hodně obtížné hasičské závody. Na konci nám ukázal všechny jeho vyhrané medaile. A bylo jich opravdu hodně. Tento proslov byl velice inspirativní a zároveň zábavný."  A co říká Hana Ondráčková z 9. třídy: " Obdivuji všechno, čeho dosáhl, jak si šel za svým cílem a dokázal se dostat až na vrchol. Líbí se mi, že dělá práci, kterou má rád. Závody, které dělá, bych někdy chtěla zkusit, abych věděla, co všechno to obnáší."

Josef Vachta