DSMC- okresní kolo v Táboře

28. 5. 2024
soutěže a olympiády

48. ročník okresního kola "Dopravní soutěže mladých cyklistů" se konal 21. května 2024 v Táboře na dětském dopravním hřišti, v prostoru střední zemědělské školy a na náměstí T.G. Masaryka. V I. kategorii (5. a 6. třída) a ve II. kategorii (7. až 9. třída) soutěžila čtyřčlenná družstva (2 dívky a 2 chlapci). Soutěž se skládala z disciplín - pravidla silničního provozu (dopravní testy), jízda na dětském dopravním hřišti za dohledu policistů, jízda zručnosti, první pomoc při dopravních nehodách (teoretická a praktická část) a labyrint (práce s mapou) za vedení vojenské policie. Soutěžící z naší školy si zdárně vedli a obsadili v I. kategorii i ve II. kategorii 1. místa s postupem do krajského kola, které se koná 29. května 2024 také v Táboře.

Josef Vachta