Ekolíni druháci budí jaro

26. 3. 2024
les ve škole

21. 3. proběhla výuka prvouky ve druhé třídě ve školní zahradě.Žáci měli za úkol pomocí lupy pozorovat jarní změny v přírodě.Pozorně jsme prohlíželi pupeny na větvích stromů, pučící keře, rozkvétající cibuloviny a další byliny. Zajímavostí bylo praktické povídání o vzniku a významu půdy. Zkoumali jsme kameny, písek v pískovišti a hlavně kompost, který se od podzimu změnil. K popisu  částí rostlin sloužil plevel, vytrhaný z vyvýšených záhonů. Příprava záhonů nás teprve čeká v pracovních činnostech. Pro rychlení semen řeřichy a hrachu jsme přinesli zem do sadbovačů.

Všechny zajímavé vzorky pozorování jsme ve třídě znovu prohlédli, zapsali a zakreslili do prvoukového sešitu “Všeználka”.Výuku venku máme moc rádi a o to více se těšíme na plánovanou vycházku do jarního lesa.

Ekolíni druháci a Lenka Pešičková