Krajské kolo FO

24. 4. 2024
soutěže a olympiády

V krajském Domu dětí a mládeže v Českých Budějovicích se 11. dubna 2024 konalo III. kolo krajské fyzikální olympiády kategorie E, určené pro žáky devátých ročníků základních škol, čtvrtých ročníků osmiletých gymnázií a druhých ročníků šestiletých gymnázií. Olympiády se zúčastnili studenti, kteří postoupili z okresních kol. Naši školu ZŠ Chyšky reprezentoval žák 9. třídy Lukáš Chochole. Vedl si zdatně, v krajském kole se stal úspěšným řešitelem a celkově obsadil 8. místo. Modifikovaných bodů měl 90,61, což bylo celkově 6. místo v kraji. Žáci počítali celkem čtyři příklady během čtyř hodin. Lukáš ve dvou příkladech měl plný počet deseti bodů. A ještě názvy úloh - Bratři na výletě, Snídaně z mikrovlnky, Skleněná láhev ve vodě a Tři žárovky. Foto zachytilo Lukáše při Dnu Země, kdy natíral se spolužáky venkovní učebnu.

Josef Vachta