Lesnická soutěž YPEF – Mladí lidé v evropských lesích (Young People in European Forests)

16. 2. 2024
soutěže a olympiády

Ve čtvrtek 8. 2. 2024 proběhlo místní kolo lesnické soutěže YPEF (Young People in European Forests). Cílem této soutěže je zlepšit povědomí mládeže o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době.
Naši školu reprezentovaly dva týmy tvořené žáky z 2. stupně. Na žáky čekal test, který se týkal lesnictví a poznávání přírodnin. Naše škola se soutěže zúčastnila poprvé, ale i tak oba týmy získaly pěkná umístění mezi daleko zkušenějšími soupeři. První tým ve složení Adam Zafčík (9.), Jan Čapek (8.) a Pavel Čižinský (6.) na skvělém 10. místě. Druhý tým složený z žákyň 6. třídy Zdeňky Peterkové, Elišky Práškové a Simony Shorné se umístil na dobrém 18. místě.
Moc gratulujeme všem oceněným žákům a děkujeme za vzornou reprezentaci.