Okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek 2024

3. 5. 2024
soutěže a olympiády

Okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek 2024 se konalo 17. dubna 2024 v Domě dětí a mládeže v Písku. Jedná se o soutěž žáků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií ve zpěvu sólo a v komorním zpěvu. Cílem je zvýšit lidovou zpěvnost našich žáků. Repertoárem byla jedna lidová píseň bez doprovodu a jedna lidová píseň s libovolným doprovodem. V nulté kategorii (1. - 3. třída ZŠ) Antonie Tesařová zpívala písně - Malý obrázek mám a Teče voda, teče. Za své vystoupení získala od poroty Zlaté pásmo. Zdeňka Peterková ve II. kategorii (6. - 7. třída ZŠ) získala bronzové pásmo a zpívala písně Okolo Pavlovic a Ta naše vesnička. Veronika Vlásková v I. kategorii (4. - 5. třída ZŠ) zpívala písně V širém poli studánečka a Černé oči a získala Čestné uznání. Přemysl Tesař v I. kategorii získal také Čestné uznání za písně U Bechyně na kopečku a Vyletěla holubička. Eliška Prášková ve II. kategorii zazpívala písně Ti naši mládenci a Já mám zahrádku a získala Čestné uznání.

Josef  Vachta