Recyklohraní aneb Dejme do pohybu nepotřebné elektro a baterie

19. 2. 2024
recyklohraní

Dne 15. 2. jsme se s družinou ujali úkolu v rámci projektu Recyklohraní, do kterého je naše škola zapojena. Na dané téma jsme zapojili děti z družiny od 1. do 5. třídy. Znovu jsme si připomněli význam a hodnotu recyklace elektro materiálů a použitých baterií a tím i úlevu pro naši přírodu a planetu Zemi. Menší děti si zahrály recyklo- deskovou hru Člověče nezlob se a vyzkoušely si ve spojovačce číselnou řadu a vybarvování dle písmen abecedy. S většími dětmi jsme si vyhledali informace a zajímavosti ohledně této tématiky, využili jsme dostupné dokumenty a prezentovali jsme je mladším kamarádům. Naším dalším úkolem bylo vyrobit sběrné nádoby na baterie. Děti se úkolu kreativně zhostily a vyrobené nádoby umístíme ve škole. Následně jsme navštívili sběrný dvůr a kontejnery v naší vsi a procházku jsme zakončili v místním lesíku, kde jsme našli první posly jara- sněženky.

Za školní družinu Lenka Demská Stiborová
Ivana Peciválová