STUDÁNKY VÍLY ROZÁRKY

23. 6. 2024
družina

V první letní den 20. června jsme si se staršími dětmi připravili soutěže na téma studánek, které děti po celý rok ve školní družině poznávaly. Chlapci a dívky z druhého oddělení si připravili pro své mladší kamarády různé soutěže. Prvním stanovištěm byla studánka věčné vody, kde děti kreslily vodou a sledovaly, jak rychle voda mizí. Další studánka byla živé vody. U ní bylo úkolem poskládat ze semínek obrázek. Poté následovala studánka lesní vody. Zde děti hledaly, jaké věci do lesa nepatří. Asi nejzajímavější byla studánka tvé vody, která děti moc bavila, jelikož pomocí plátýnka a kamene zkoumaly, kolik je vody v rostlinách. Vodovodní kohoutek děti skládaly ve studánce pitné vody, od které přeběhly ke studánce bez vody. Zde byl úkol přenést kyblíček s vodou na hlavě. Ve studánce blízké vody se určovalo vývojové stádium žáby. V poslední řadě pak byla studánka čarovné vody, kde si děti složily vílu Rozárku. Za nasbírání osmi razítek následovala sladká odměna. Všichni si odpoledne moc užili a velké poděkování patří všem pomocníkům.