Vítání jara v chyšecké škole

22. 3. 2024

Ve čtvrtek 21. března se uskutečnila v Základní škole Chyšky tradiční akce Vítání jara. Návštěvníky školy hned u vstupu upoutala krásná velikonoční výzdoba a dřevěné krmítko vyrobené naším panem školníkem. Program zahájily děti z prvního stupně hudebním a recitačním pásmem. Poté návštěvníky přivítala paní ředitelka a zazpíval školní pěvecký sbor. Zcela zaplněná škola přivítala jaro velikonočními výrobky a dekoracemi, které si děti připravily. Prodávaly pomlázky, zdobená vajíčka, některé třídy se postaraly o občerstvení a pochutinky. Hosté si také mohli odnést domů školní časopis Kříďák. Výrobky žáků doplnili i prodejci, kteří přijeli do školy prodávat perníčky, velikonoční dekorace, květiny a spoustu krásných skvostů. Občerstvení pro všechny připravily i kuchařky naší školní jídelny. Lidé odcházeli ze školy s nadšením a chutí se připravovat a oslavovat Velikonoce se svými blízkými.

Rozárka Kortanová a Amálie Kukačová, 7. třída