Výukový program pro 1. stupeň

14. 3. 2024
ekoškola

Jak jste si asi všichni na 1. stupni všimli, zástupci z EKO-týmu k vám přišli a vy jste vyslechli přednášku o tom, jak správně splachovat a jak správně třídit odpad. Ano, víme, velice zajímavé téma, které jsme již několikrát v naší EKO-škole probírali, ale při analýze jsme si všimli, že děti 1. stupně neumí správně splachovat (neznají rozdíl mezi tím, když spláchnete 6 nebo 3). Jelikož jste všichni určitě dávali veeelký pozor při prezentaci, nemusím vysvětlovat, jak správně splachovat, protože to už víte. My jsme ale využili vaší pozornosti, abychom si s vámi ještě  zopakovali správné třídění odpadu. K třídám, které nemají zástupce EKO-týmu, byli přiděleni zástupci 6. a 9. třídy. Do 1. třídy se vydala 6. třída a kvůli nám přišli o tělocvik . Jinak jsem si ale s třídou moc užili a byla zábava se zase trochu ponořit do té nostalgie, když jsme poprvé vstoupili do školy. Proto jsme jim neustále opakovali, jak si to mají užívat, že už to bude jen horší. Chtěl bych vyjádřit obrovské díky žákyni 6. třídy a člence EKO-týmu - SIMONĚ SHORNÉ! Ta si našla čas, aby vytvořila krásnou prezentaci a dokonce hru.  Tímto děkuju moc za přečtení dalšího článku, očekávejte brzy další, protože za chvilku do školy přijede auditorka a bude "zkoumat" naší školu.

A nezapomeňte, buďte EKO!

Kryštof Kortan