Jak se nám dařilo ve školním roce 2025/2026
V letošním roce jsme opět plnili úkoly, sbírali mobily a baterie. Od letošního roku neprobíhal sběr starých elektrospotřebičů. Pro školní rok 2025/2026 byl také vyhlášen celoroční cíl, jehož splnění je ohodnoceno 1400 body. Naším cílem bylo zkvalitnění třídění odpadu, snahou bylo, aby se ve směsném odpadu nevyskytoval odpad, který lze vytřídit. Kontrolu prováděla Ekohlídka.
V letošním školním roce se nám podařilo nastřádat 3 646 bodů. 1750 bodů bylo za splněné úkoly - Slavnost pro radost (plnila letošní pátá třída již v červnu 2025), Recyklační zpravodaj (3. třída), Tiskařská dílna (4. a 8. třída), Ostrov pokladů (přírodovědný kroužek), Vodní skřeti a dobří skřítci (přírodovědný kroužek), Plastové dobrodružství (9. třída). Odevzdali jsme dva plné boxy použitých baterií, za což jsme získali 96 bodů. Za sběr mobilů jsme obdrželi 200 bodů. Za odevzdání závěrečné zprávy o plnění celoročního cíle nám konto narostlo o 1400 bodů. Dále nám bylo přiděleno 50 bodů za zveřejnění plakátu na nástěnce školy Jsme hrdou součástí Recyklohraní. Žáci první třídy plnili úkol z Ekoabecedy zaměřený na obaly Doba obalová a děti ve školní družině řešily dva úkoly zaměřené na směsný komunální odpad. Za každý úkol jsme získali 50 bodů, celkem 150 bodů. Za školní rok jsme nasbírali 3 646 bodů a umístili jsme se na 9. místě v kraji a na 121. místě v České republice. Jako odměnu jsme získali poukázku do sítě prodejen Kaufland v hodnotě 1 000,- Kč. Za tuto částku jsme pořídili odměny pro soutěž Ekohlídka a Soutěž tříd v třídění papíru.